Dwie zasady projektowania wnętrz w stylu minimalistycznym

2594563209_4ba8283cbf_b

Aranżacja własnego mieszkania to wyzwanie. Aby mu sprostać niezbędna jest jasna wizja i zmysł artystyczny. Jeżeli jednak nie masz sprecyzowane jak powinno wyglądać mieszkanie marzeń, polecamy postawić na jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych stylów projektowania wnętrz, jakim jest minimalizm. Nie wymaga on bardzo dużych predyspozycji estetycznych, a ponadto prostota, którą się charakteryzuje sprawia, że wiele osób czuje się w takich pomieszczeniach bardzo dobrze. Minimalizm jest na topie od kilku lat. Projektowanie wnętrz w tym stylu to czysta przyjemność. Zdradzamy dwa kroki do zaprojektowania mieszkania w stylu minimalistycznym.

Prostota i funkcjonalność to baza stylu minimalistycznego

Wyposażeniem mieszkania zaaranżowanego w stylu minimalistycznym powinno być praktyczne, ale jednocześnie ograniczone do minimum. Im mniej, tym lepiej. Postaw więc na nowoczesne meble, ale o prostych formach. Projektowanie wnętrz w stylu minimalistycznym bazuje na przestronnych i estetycznych wnętrzach. Jednym z głównych warunków, jakie powinien być spełniony, jest zachowanie harmonii. Wszystkie elementy wyposażenia muszą być ze sobą spójne. Odpowiednie współgranie zapewni ład i porządek. Dodatkowo harmonijne wnętrza są przyjazne dla osób spędzających w nich czas.

Projektowanie wnętrz minimalistycznych bazuje na harmonii kolorystycznej

Głównym kolorem, który króluje podczas projektowania wnętrz w stylu minimalistycznym jest biel i jej odcienie. Kolor ten nadaje przestronności całemu pomieszczeniu. Bazą są jasne odcienie, które nadają elegancji i klasycyzmu. Warto zestawić je z brązami i czernią. Dzięki takiemu połączeniu pomieszczenie zyska charakter nowoczesny. Dodatkowo coraz częściej w mieszkaniach zaaranżowanych w stylu minimalistycznym spotkać można jeden, mocny akcent kolorystyczny. Warto postawić na koce i dekoracyjne poduszki w odcieniu soczystej zieleni lub czerwieni. Dzięki temu wnętrze mieszkania nabierze życia i będzie bardziej przyjazne dla domowników.

Dodaj komentarz