Kreatywne wnętrze – proste rozwiązania kreatywnego projektowania

dywan1

Projektowanie wnętrz to sztuka, którą warto się zabawić. Mieszkania stworzone w stylu klasycznym są eleganckie i bazują na standardowych rozwiązaniach. Takie też najczęściej zaobserwować można w polskich domach i mieszkaniach. Warto jednak czasami postawić na fajne, nowoczesne pomysły, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również ożywiają wnętrze. Kreatywnie zaprojektowane wnętrza pobudzają fantazje i sprawiają, że przyjemniej spędza się w nich czas. Klimat jaki tworzą jest niebanalny i wyjątkowy. Zdradzamy więc kilka sekretów, jak małymi kroczkami zaprojektować wnętrze w kreatywny sposób.

Łącz fantazyjnie kolory

Jednym z najprostszych sposób, który sprawi, że wnętrze mieszkania nabierze nowego życia, jest połączenie mocnych i żywych kolorów. Modne jest malowanie ścian w różnych odcieniach. Hitem sezonu są wielokolorowe ściany, które stworzone są za pomocą połączenia maksymalnie trzech kolorów. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku, jest Twoja wyobraźnia. Warto także zainwestować w dodatki w żywych i mocnych kolorach. Poduszki w odcieniu soczystej zieleni lub duże, wzorzyste koce, dodadzą nowoczesnego klimatu każdemu wnętrzu. Kreatywność kojarzona jest z zabawą i niebanalnymi połączeniami. Postaw więc na mocne akcenty kolorystyczne.

Niebanalna fototapeta

Świetnym rozwiązaniem, który pobudzi wyobraźnie, jest zainstalowanie fototapety na ścianie. Dostępnych jest wiele wzorów i motywów. W zależności od preferencji, wybierz taki wzór, który będzie współgrał z pozostałą częścią mieszkania. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie fototapety bazującej na cytatach i sentencjach. Są to zazwyczaj motywujące teksty, które nie tylko pobudzą kreatywność, ale również stworzą bodziec do działania podczas gorszego dnia.

Projektowanie wnętrz kreatywnych bazuje na nowoczesnych meblach

Projektanci wnętrz coraz częściej stawiają na niebanalne, nowoczesne meble. Na rynku dostępne są meble w różnych kształtach i kolorach. Kreatywność nie ma w tym przypadku końca. Inwestując w pomysłowy stolik sprawisz, że cały salon nabierze niepowtarzalnego klimatu.

 

Dodaj komentarz