projektowanie wnetrz francuskich

Projekt wnętrza po francusku

 

Każde wnętrze powinno być urządzone z gustem. Wyczucie smaku i umiejętność doboru elementów wyposażenia i barw sprawi, że z przyjemnością w gustownie urządzonych pomieszczeniach przebywać będą nie tylko domownicy, ale i goście.

Pomysłów na aranżację wnętrz jest mnóstwo – dokładnie tyle, ile potrzeb klientów i gustów, o których ponoć się nie dyskutuje. Najlepiej wiedza o tym ci, którzy zajmują się projektowaniem wnętrz. Przed każdym zleceniem otrzymują wielkie pole do popisu własnych zdolności. Nierzadko właśnie dzięki projektantom możemy pochwalić się przestrzenią tak miłą dla oka i duszy.

Projekt wnętrza w stylu francuskim – stylowo, klasycznie i tradycyjnie

Wielość stylów aranżacji może przyprawić niemal o zawrót głowy. Dziś jednak skupmy się na stylu francuskim – klasyczne i tradycyjne wystroje wnętrz stają się współcześnie bardzo popularnym wyborem. Nie oznacza to jednak, że w przestrzeniach brakuje elementów zapożyczonych z nowoczesności. Styl francuski to idealne wypośrodkowanie właśnie między tradycją, a aktualnymi trendami wnętrzarskimi.

projektowanie wnetrz francuskich

Źródło wnętrz – www.artcoredesign.pl

Punkt pierwszy: antyki rodem ze starodawnej Francji

W pomieszczeniach urządzonych w stylu francuskim nie może zabraknąć antyków. Meble te stanowią nawiązanie do tradycji rodzinnych – często są odrestaurowanymi pamiątkami rodzinnymi lub meblami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Cechują się podwójną wartością – nie tylko materialną, ale również – niematerialną, duchową. Stanowią nawiązanie do ważnych wydarzeń w życiu rodziny, pozostając cenionymi i szanowanymi pamiątkami.
Meble mogą być też stylizowane na dawną epokę. Będą więc bardzo dekoracyjne, bogato zdobione, mogą przedstawiać wzory ornamentalistyczne czy motywy roślinne.

Po drugie: różnorodność tkanin

Projektowanie wnętrz to proces, w którym oprócz mebli, nie może zabraknąć i dodatków. Do nich zaliczane są tkaniny, których w stylu francuskim musi być dostatek. I tak przeplatać się mogą zarówno materiały ciężkie, złocone, masywne, jak i bardzo delikatne, muślinowe, jedwabne.

W pomieszczeniu naznaczonym francuskością tkaniny mają dodawać elegancji, wypełniać przestrzeń pięknem. Warto podkreślić, że tkaniny są również często bogato zdobione, przedstawiają scenki rodzajowe, mogą być też bogato tkane. To wszystko idealnie nawiązuje do dawnej epoki baroku czy stylu rokoko.

Po trzecie: wyważona dekoracyjność ponad wszystko

Dekoracyjność to najbardziej widoczny element stylu francuskiego. W pomieszczeniach stylizowanych na dawną Francję nie zabraknie ozdobnych poduszek i poduszeczek, narzut czy koców.
Funkcję zdobniczą w aranżacji wnętrz po francusku pełnią też tapety. Te uzupełniają wolną przestrzeń bądź ją wyróżniają. Dominującymi barwami, przeważającymi w przestrzeniach w stylu francuskim, pozostają pastele. Zatracić się można więc w złamanych odcieniach bieli, beżu czy niebieskiego.

Styl francuski stanowi wyważone połączenie przepychu i kruchej, stonowanej, pastelowej delikatności. Dobrze zaprojektowane wnętrze będzie cieszyło nie tylko oko, ale i duszę. Warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom.

Więcej o francuskich i klasycznych projektach i projektowaniu wnętrz możecie przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz