Projektowanie wnętrz pokoju dla 4-latków

pokoj-dzieciecy1

Aranżacja pokoju dziecięcego jest dużym wyzwaniem. Pomieszczenie to pełni bowiem funkcję pokoju do zabawy, nauki, odpoczynku i relaksu w jednym. Aby stworzyć odpowiednie warunki do wszystkich tych czynności, koniecznością jest dokładne rozplanowanie całego procesu aranżacji wnętrza. Maluchy są wymagające, jeżeli chodzi o wygląd estetyczny ich pokoju. Musi on przykuwać ich uwagę, a atmosfera stworzona we wnętrzu pokoju powinna zachęcać dziecko do spędzania w nim czasu. Aby temu sprostać podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania wnętrza pokoju dla 4-latka.

Wydziel odrębne strefy w pokoju dziecka

Projektowanie wnętrz pokojów dziecięcych powinno bazować na wydzielonych strefach w pomieszczeniu. Dzięki temu maluch będzie miał odrębne miejsce na naukę, zupełnie inne na odpoczynek i jeszcze inne na zabawę. W każdej strefie powinny znajdować się niezbędne elementy wyposażenia wnętrza takie jak łóżko, biurko i pojemnik na zabawki. Takie rozwiązanie pomoże także zachować ład i porządek w pokoiku. Wybierz meble, które przypadną do gustu maluchowi. Pamiętaj, że dzieci chętniej korzystają z rzeczy, które przykuwają ich uwagę i rzucają się w oczy. Warto więc zainwestować w pościel z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajkowych dziecka. Dzięki temu maluch chętniej będzie chodził spać. Ponadto, świetnym pomysłem są kolorowe naklejki, które można umieścić na biurku malucha. Dzięki nim dziecko chętniej odrobi lekcje przy biurku, niż na kolanie.

Postaw na mocne akcenty kolorystyczne

Dzieci lubią wszystko co jaskrawe i świecące. Warto więc zainwestować w fajną fototapetę do pokoju dziecięcego. Taki pomysł na pewno spodoba się maluchowi. Dodatkowo takie rozwiązanie pobudzi pomysłowość i kreatywność dziecka. Dbanie o jego rozwój w tym kierunku jest bardzo ważne, szczególnie w początkowych latach życia malucha. Świetnym pomysłem będzie także umieszczenie naklejek ściennych, które świecą w ciemności. Faza zasypiania będzie przyjemniejsza, jeżeli maluch będzie mógł obserwować świecące elementy.

Dodaj komentarz