Projektowanie wnętrz w stylu klasycznym

dywan2

Styl klasyczny jest jednym z najpopularniejszych wśród trendów aranżacji wnętrz. Powodem tego jest fakt, że charakteryzują go ciepłe, stonowane barwy oraz klasyczne dodatki dekoracyjne. Wiele osób czuje się dobrze w takich wnętrzach, ponieważ aranżacja wprowadza przytulny klimat do mieszkania. Projektowanie wnętrz w stylu klasycznym jest także niewymagające i bazuje na standardowych rozwiązaniach. Jest więc polecane osobom, które lubią modne, ale nie ekstrawaganckie aranżacje wnętrz. Zdradzamy, jakie podstawy powinny być zachowane, aby Twoje mieszkanie zostało zaaranżowane w stylu klasycznym.

Stonowane i ciepłe barwy to podstawa projektowania wnętrz w stylu klasycznym

Brązy, złoto i beże to kolory charakterystyczne dla stylu klasycznego. Odcienie powinny być ciepłe, ponieważ ich zadaniem jest stworzenie klimatycznego i przytulnego nastroju w mieszkaniu. Dodatki dekoracyjne mogą być wykonane z mocniejszych kolorów, takich jak bordo. Nie zestawiaj jednak brązowych mebli z kolorowymi poduszkami. Takie dodatki są charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, a nie klasycznego. Stawiaj na standardowe rozwiązania. Projektowanie wnętrz w stylu klasycznym bazuje na złocie, brązie i kolorze zwanym „kawa z mlekiem”. Pamiętaj również, że jasne kolory powiększają przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest więc pozostawienie ścian w beżowym kolorze lub pokrycie ich jasnymi kasetonami.

Wystrzegaj się przepychu podczas aranżacji mieszkania

Styl klasyczny bazuje na dawnych projektach wnętrz, które charakteryzowało wiele złoceń i dekoracji. Obecnie odchodzi się od przepychu związanego z dużą ilością złotych dodatków. Wnętrze musi być przyjazne i relaksujące. Niektóre osoby źle czują się w pomieszczeniach, w których obecny jest przepych. Warto więc postawić jedynie na kilka mocnych akcentów. Mogą to być krzesła ze złoceniami lub wielki, elegancki żyrandol, który doda klasy każdemu wnętrzu. Meble najlepiej wybrać w standardowych kształtach i stonowanych brązach. Najważniejsze jest stworzenie przyjemnego klimatu w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz