Wnętrza amerykańskie – odśwież mieszkanie z akcentami stylu amerykańskiego

drzwi2

Projektowanie wnętrz w stylu amerykańskim nie jest w polskich domach tak popularne, jak styl nowoczesny czy klasyczny. Jednak coraz więcej osób się nimi zachwyca. Amerykańskie wnętrza można podziwiać w wielu filmach i serialach. Bazują na połączeniu klasycyzmu z elegancją. Tworzą klimat glamour, który sprawia, że powstaje mieszkanie marzeń. Podpowiadamy, jak za pomocą dodatków zaprojektować wnętrze jak z amerykańskich filmów.

Meble i dodatki w odcieniach bieli

Projektowanie wnętrz amerykańskich bazuje na stonowanych i jasnych kolorach. Wszelkie odcienie bieli są mile widziane. Dzięki nim przestrzeń w mieszkaniu zyskuje na wielkości. Pomieszczenie sprawia wrażenie przestronniejszego i większego. Dodatkowo jasne kolory nadają klimatu „czystości”. Wiele osób czuje się dobrze i komfortowo w takich odcieniach, więc bez projektowanie wnętrz w stylu amerykańskim odbywa się bez obaw o przepych lub przytłaczający klimat. Z jasnymi kolorami świetnie współgrają drewniane dodatki, szczególnie te w odcieniach szarości. Panele i drewniane belki stworzą niebanalną atmosferę.

Najbardziej charakterystyczny element salonów amerykańskich to kominek

Oglądając największe hity kinowe zaobserwować można, że amerykanie są fajami kominków domowych. Najczęściej znajdują się one w wielkich, przestronnych salonach. Biel i klasyczne elementy świetnie współgrają z delikatnym ogniem iskrzący się w kominku. Inwestycja w taką dekoracje to koszt ponad tysiąca złotych. Jeżeli jednak nie przekonuje cię klasyczny kominek, zawsze możesz zainwestować w wersję „demo”, jaką jest kominek elektryczny. Będzie na pewno bezpieczniejszy i bardziej komfortowy w użytku, zwłaszcza, jeżeli w domu obecne są małe dzieci.

 

Kryształowe dodatki

Bez wątpienia tym, co najbardziej rzuca się w oczy podczas oglądania wnętrz amerykańskich, są kryształowe dodatki. Warto zainwestować w elegancki, wytworny żyrandol, który stworzy prawdziwy klimat glamour, jak z amerykańskich filmów. Świetnym rozwiązaniem są również kryształowe szkatułki na biżuterię oraz wazony. Koniecznie powinny być zaopatrzone w białe bukiety kwiatów.

Dodaj komentarz